Lütfen Bekleyiniz...

Cilt bakımı

Her cildin ihtiyaç duyduğu, genel cilt temizleme ve nemlendirme bakımıdır.

Cilt temizliği yapıldıktan sonra frimatör eşliğinde peeling uygulanır, cilt ölü hücrelerden arındırılır. Ardından buhar verilerek gözenekler rahatlatılır ve cilt neme doyurulur.

Sonrasında uygulanan siyah nokta temizliğini; cildi rahatlatmak ve cilde oksijen vermek amacıyla yapılan yüksek frekans uygulaması takip eder.

Cilt yapısına ve problemine uygun maske ve serum uygulamalarıyla bakım sonlandırılır. Cilt hücreleri ortalama 28 günde bir yenilendiği için bu bakımın ayda bir yapılması önerilir.

Düzenli yapıldığı taktirde cilt neme doyar, daha temiz, canlı ve sağlıklı bir cilt elde edilir.

 

 

LAZER EPİLASYON NEDİR? 

Kıl kökü hücrelerini ışın yoluyla yakarak istenmeyen tüylerin kalıcı olarak vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Seans süreleri kişinin hormonel yapısı, cilt yapısı, kıl yapısı ve kılların büyüme evresine göre değişkenlik göstermekle birlikte tedavi süresi 4-10 seans arasında belirlenmektedir. Lazer epilasyon kılların büyüme evresinde uygulandığı taktirde başarılı sonuçlar sunar. Kılların büyüme evreleri ise bölgeye göre farklılık gösterir. Bu sebepten seans süreleri kişiye özel olarak değişkenlik gösterir. Lazer epilasyonla tedavi bitiminde kılların %80 i kalıcı olarak yok edilir. Çağımızın vazgeçilmezi oldukça güvenilir bir yöntemdir...

 

ALEXANDRİTE NEDİR?

755 nm dalga boyuna sahiptir.Derinin 2-3 mm derinliğine kadar ulaşabilir.lazer ; ısının kıl köküne ulaşması, kıla rengini veren melanin tarafından emilerek ısı enerjisine dönüşmesi ve açığa çıkan enerjinin kıl köküne hasar vererek, papillayı (kıl soğancığı) tahrip etmesi felsefesine dayanır. Kıl köklerinin derinliği vücudun çeşitli yerlerinde değişmekle birlikte deri yüzeyinin 2-4 mm altındadır. Bu demek oluyor ki sadece Alexandrite lazer ile tam kıl köküne ulaşılıp, kök tahrip edilebilir. Lazer sistemler içerisinde,melanin tarafından en iyi emilme ve dalga boyu itibariyle tam kıl köküne ulaşabilme özelliği sebebiyle alexandrite lezerin en etkili sonuçlar verdiği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır...

 

 

ALEXANDRİTE LIGHT AGE EPİCARE CİHAZININ DİĞER ALEXANDRİTE CİHAZLARINDAN FARKI NEDİR?

*lıght age epicare cihazı diğer alexandrite lazer cihazları arasında,en hızlı,en güçlü ve doz seçeneği en geniş olan bilgisayar kontrollü lezer epilasyon cihazıdır.

 

*lpx modeli 100 watt gücünde olduğu için büyük spot alanlarında yüksek jull değerine rahalıkla çıkıp değişik cilt ve kıl tiplerinde daha etkin sonuçlar sunar.

 

*epicare lazer cihazları,optimize edilmiş temporal atım formatını ve değişebilir atım süresini kullanarak tüm ciltler için güvenli etkin uygulamalar sunar.diğer alexandrite cihazlar sadece açık renk ciltlerde etkilidir.

 

*duration yani lazerin atış süresi 3-300 ms dir.Diğer aleandrite cihazlarda 5'in katları şeklinde ayar yapılır.Oysa 3 ms de atış yapmak termel reaksiyon süresi kısa olan ince tüylerde önemlidir.Milisaniyenin tek tek arttırılabilir olması farklı cilt ve kıl tiplerinde hassas ayar yapma olanağı sağlar.

 

*soğuk hava üfleme özelliğinin kuvvetli olması acı hissini minimal seviyeye çeker ve ciltte oluşabilecek yanık riskini ortadan kaldırır.